Як табелювати працівників, які виїхали за кордон або є внутрішньо переміщеними особами та яким надано відпустку без збереження зарплати під час воєнного стану
Згідно з типовою формою № П-5 «Табель обліку використання робочого часу», затвердженою наказом Держкомстату України від 05.12.2008 р. № 489, відпустку без збереження зарплати за згодою сторін (ст. 26 Закону про відпустки) рекомендовано позначати в табелі відміткою «НА» (цифровий код «18»).
Що стосується відпусток без збереження заробітної плати на період воєнного стану, то типова форма табеля не містить відповідних рекомендацій. У попередніх статтях на цю тему ми радили табелювати працівника, який перебуває у відпустці без збереження зарплати на період воєнного стану, також позначкою «НА». Але через те, що згодом з’явилося кілька видів таких відпусток, щоб не заплутатися у відмітках у табелі, таких працівників слід табелювати різними позначками. Наприклад, для відпустки на період воєнного стану можна використовувати відмітки «ВО», «ВВ» або «БЗ» (інші відпустки без збереження заробітної плати (на період припинення виконання робіт)) (цифровий код «19»).
Зокрема, для табелювання працівника, який перебуває у відпустці без збереження заробітної плати, але має статус внутрішньо переміщеної особи або виїхав за кордон, можна обрати власну позначку. Як варіант (крім позначки «НА»), це може бути відмітка «ВП» або «ВПО».
Нагадаємо, що у примітці 2 до форми табеля обліку використання робочого часу зазначено, що ця форма носить рекомендаційний характер і складається із мінімальної кількості показників, необхідних для заповнення форм державних статистичних спостережень. За потреби форма може бути доповнена іншими показниками, необхідними для обліку на підприємстві. Тому радимо підприємствам розробити власне положення про табельний облік, в якому передбачити позначки для різних видів відпусток.