A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти Тростянецької селищної ради

Відпустка вихователя та інших педагогічних працівників ЗДО

Дата: 01.05.2025 15:39
Кількість переглядів: 85

Фото без опису

Щорічна основна відпустка педагогів ЗДО: тривалість

Тривалість щорічної основної відпустки педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти визначають відповідно до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою КМУ від 14.04.1997 № 346 (далі — Порядок № 346).

Яка відпустка у вихователя ЗДО

Уточнимо, скільки днів відпустки у вихователя. Ще з 1 січня 2020 року тривалість щорічної основної відпустки вихователів закладів дошкільної освіти, незалежно від груп дітей, з якими вони працюють, зокрема й загального розвитку, становить 56 календарних днів.

Яка відпустка вихователя-методиста та інших педпрацівників ЗДО

Новим Законом України «Про дошкільну освіту» встановлено, що педагогічним працівникам надається щорічна основна відпустка тривалістю 56 календарних днів, а також інші види відпусток відповідно до законодавства (п. 3 ст. 27). Після набрання чинності цим законом постановою КМУ від 11.02.2025 № 143 внесено зміни до Порядку № 346. Зокрема, встановлено тривалість щорічної основної відпустки 56 календарних днів усім педпрацівникам ЗДО.

У Додатку до Порядку № 346 визначено перелік посад працівників закладів дошкільної освіти (дошкільних підрозділів іншої юридичної особи публічного чи приватного права, які провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти) та тривалість їхньої відпустки.

  • Відпустка керівника (директора, завідувача) — 56. к. дн.
  • Відпустка вихователя-методиста — 56. к. дн.
  • Відпустка асистента вихователя — 56. к. дн.
  • Відпустка інструктора з фізкультури — 56. к. дн.
  • Відпустка музичного керівника — 56. к. дн.
  • Відпустка практичного психолога — 56. к. дн.
  • Відпустка керівника гуртка — 56. к. дн.
  • Відпустка соціального педагога — 56. к. дн.

До тривалості щорічної відпустки не враховують:

  • святкові та неробочі дні
  • дні тимчасової непрацездатності
  • відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами.

Мінімум як за два тижні педагога повідомляють про дату настання його чергової відпустки.

Розрахунок тривалості відпустки — 2025

Як визначити кількість днів щорічної основної відпустки педагогам у 2025 році, МОН роз’яснило у листі «Щодо оплати праці педагогічних працівників закладів дошкільної освіти» від 19.02.2025 № 1/3116-25.

Педпрацівникам ЗДО в 2025 році за поточний (навчальний) рік щорічну основну відпустку тривалістю 56 календарних днів надають без дотримання пропорційності відпрацьованому робочому часу, за який надають відпустку.

Якщо педагогу надають щорічну основну відпустку або невикористану її частину за минулі роки, її тривалість становить ту кількість календарних днів, яка була до настання змін.

Помічникам вихователів закладів дошкільної освіти надається щорічна основна відпустка тривалістю 28 календарних днів. Помічникам вихователів спеціальних дитячих садків (спеціальних груп у закладах дошкільної освіти) надається щорічна додаткова відпустка, тривалість якої визначається Кабінетом Міністрів України.

За статтею 27 Закону України «Про дошкільну освіту»

Оплата щорічної основної відпустки вихователя чи іншого педагога

Для розрахунку розміру оплати відпустки звертаються до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100. Адже основою для розрахунку відпускних є середня зарплата.

Щоб визначити суму відпускних, сумарний заробіток у розрахунковому періоді ділять на кількість календарних днів у цьому періоді, а далі результат множать на кількість днів відпустки.

Щорічна основна відпустка вихователя: чи можна надавати протягом навчального року

Керівним, педагогічним, науковим, науково-педагогічним працівникам щорічні відпустки повної тривалості у перший та наступні робочі роки надають у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу (п. 2 Порядку № 346).

Пунктом 2 Порядку № 346 визначено випадок, коли керівним, педагогічним, науковим і науково-педагогічним працівникам закладів освіти щорічну основну відпустку або її частину можна надавати протягом навчального року. Це можливо у разі необхідності санаторно-курортного лікування і якщо це передбачено колективним договором.

Пунктом 4 Порядку № 346 також встановлено можливість надання відпустки не в канікулярний період. Так, педагогічним працівникам невикористана частина щорічної основної відпустки, за умови її поділу, повинна бути надана, як правило, в період літніх канікул, а в окремих випадках, передбачених колективним договором, — в інший канікулярний період.

Інші види відпусток працівників ЗДО

Розглянемо деякі інші види відпусток, які можуть отримувати педпрацівники закладів освіти.

Вид

Кому, за яких умов

Кількість, к.дн.

Щорічна додаткова за особливий характер праці

Працівникам, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або яку виконують в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я

До 35 за Списком виробництв, робіт, професій і посад, затверджуваним КМУ

Працівникам з ненормованим робочим днем

До 7 згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою

У зв’язку з навчанням

Працівникам, які: здобувають загальну середню освіту в середніх загальноосвітніх вечірніх (змінних) школах, класах, групах з очною, заочною формами навчання при загальноосвітніх школах; успішно навчаються на вечірніх відділеннях ПТЗО; успішно навчаються без відриву від виробництва у ЗВО із вечірньою та заочною формами навчання; навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки

Тривалість залежить від: рівня акредитації закладу освіти; курсу (перший, другий і наступні); форми навчання (заочна, вечірня); підстави (на період настановних занять, складання заліків та іспитів, державних іспитів; на період підготовки та захисту дипломного проєкту, роботи)

Для підготовки та участі у змаганнях

Працівникам, які беруть участь у всеукраїнських і міжнародних спортивних змаганнях

Тривалість, порядок, умови надання та оплати встановлює КМУ

Творча

Працівникам для закінчення дисертаційних робіт, написання підручників та в інших випадках, передбачених законодавством

 Тривалість, порядок, умови надання та оплати встановлює КМУ

Соціальні

У зв’язку з вагітністю та пологами

До пологів

70

Після пологів, починаючи з дня пологів

56
(70 — у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів)

Для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Матері, а також батькові дитини, бабі, дідові чи іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною, або особі, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одному із прийомних батьків чи батьків-вихователів

 На період, який вказано у заяві, або до дати досягнення дитиною трирічного віку (включно) 

При народженні дитини (разова)

Чоловіку, дружина якого народила дитину

Батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, якщо вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки

Бабі, діду або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично доглядають за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком)

До 14

У зв’язку з усиновленням дитини (разова)

Особі, яка усиновила дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування

56
(70 — при усиновленні двох і більше дітей)

Додаткова на дітей

Працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи

10
за наявності кількох підстав — до 17

Чорнобильська

Постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорії

14 (р. дн.) на рік

Без збереження заробітної плати

 

Матері або іншому родичу, який доглядає за важкохворою дитиною

До досягнення дитиною 16-річного, 18-річного віку (залежно від виду хвороби)

 

Матері або іншим особам, зазначеним у частині 3 статті 18 та частині 1 статті 19 Закону про відпустки, для догляду за дитиною з інвалідністю

За медичним висновком

Якщо дитині встановлено категорію «дитина з інвалідністю підгрупи А» — до досягнення 18-річного віку

 

Чоловікові, дружина якого перебуває у післяпологовій відпустці

 До 14

 

Матері або іншим особам для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (якщо дитина потребує домашнього догляду)

Тривалість визначена в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку

 

На час загрози поширення епідемії, пандемії, необхідності самоізоляції працівника у випадках, встановлених законодавством, та/або у разі виникнення загрози збройної агресії проти України, надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру

Без обмежень, за угодою між працівником та роботодавцем 

 

За сімейними обставинами та з інших причин

Термін обумовлений угодою між працівником та роботодавцем, але не більше 30

 


« повернутися

Вхід для адміністратора